در حال بارگذاری ...
سعید امامی خبرداد:

روند مستمر تولید و حمایت آثار نمایشی در تالار هنر اصفهان

بی شک دفتر تخصصی هنرهای نمایشی تالار هنر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان یکی از ارگان هایی بوده است که طی سال های اخیر نقشی اساسی در راستای اعتلای روند کمی و کیفی هنر نمایش در اصفهان داشته است. و رییس این مجموعه گفت: تلاش ما این است تمامی گروه‌ها در سالن متناسب با نمایش خود از هر لحاظ و در ساعتی مناسب اجرا بروند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از اصفهان، برگزاری کارگاههای تخصصی تیاتر در سطوح مختلف،حمایت،تولید و اجرای مستمر نمایش،در اختیار قرار دادن پلاتوی تمرین بمنظور آماده سازی نمایشهای در دست تولید حمایت و تولید مستمر نمایشهای خیابانی،برگزاری کارگاههای نمایش عروسکی،مشارکت در برگزاری جشنواره ها.... برخی از فعالیت‌های مجموعه تالار هنر اصفهان است.
 بنا، بر این گزارش و به نقل از روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان بعد از وقفه‌ای که در روند فعالیت‌های تالار هنر بدلیل   شرایط حاکم بر اجتماع ود اثر  شیوع ویروس کرونا ایجاد شده بود طی روزها و ماه های اخیر  شاهد از سرگیری اجراهای نمایش به صورت مستمر در این مجموعه هستیم. 
سعید امامی رئیس مجموعه تالار هنر در حاشیه جلسه ای که با چند تن از کارگردانان اصفهان داشت به خبرنگار ایران تئاتر از اصفهان گفت: با  با توجه به تعطیلی نسبتا طولانی که در روند اجرای نمایش در سراسر کشور اتفاق افتاد استان اصفهان نیز تحت تاثیر شرایط پیش آمده دچار تعطیلی در زمینه اجراهای تیاتر شد.  به همین دلیل پیش بینی می‌شد و طبیعی است با از سر گیری اجراها با حجم وسیعی از تقاضا روبرو شویم
امامی افزود  بنده و سایر همکارانم در  مجموعه تالار هنرو  سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تمام تلاشمان بر این است که در شرایط حساس کنونی از تمام ظرفیت های موجود نزد هنرمندان استفاده کنیم و مساعی مینماییم  گامی اساسی جهت رفع مشکلات معیشتی هنرمندان  به ویژه هنرمندان تئاتر برداریم
 سعید امامی در رابطه با موضوع جلسه ای که با چند تن از  کارگردانان استان داشت اظهار نمود همانگونه که قبلاً عرض کردم با عادی شدن شرایط و شروع اجراها با حجم وسیعی از تقاضا روبه رو شدیم  که این مسئله هم ما و هم گروه‌های نمایشی را دچار چالش کرده است به همین منظور جلسه‌ای با چهار تن از کارگردان هایی که در  در روزهای جاری اثارشان روی صحنه می رود برگزار کردیم  و مسائل مربوط به زمان اجرا، سالن اجرا، روند اطلاع رسانی... رابا یکدیگر مطرح کرده تا   به یک نتیجه واحد برسیم. 
 امامی افزود از تاریخ سی و یکم خرداد نمایش با گارد باز گوشه رینگ به کارگردانی نورالله لک در تالار هنر روی  صحنه خواهد رفت و در تاریخ چهارم تیرماه نمایش حادثه در عمارت آقای میم ف به کارگردانی هادی عسکری در سالن حوزه هنری اجرا خواهد شد یکی دیگر از نمایش هایی که در آینده روی صحنه خواهد رفت ضمن اینکه تعدادی از نمایش ها در نوبت اجرا قراردارند 
وی در رابطه به علت انجام اجرای نمایش (حادثه در عمارتـــــ اقای میم _ف) در سالنی خارج از مجموعه تالار هنر افزود تلاش ما این است تمامی گروه‌ها در سالن متناسب با نمایش خود از هر لحاظ و در ساعتی مناسب اجرا بروند این نمایش بنابه در خواست کارگردان جهت اجرا در ساعتی دیگر با مساعدت عزیزان در حوزه هنری مقرر گردید در تماشاخانه ماه اجرا شود.
نظرات کاربران