در حال بارگذاری ...
یادداشت محمد ترابی ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان بمناسبت روز جهانی تئاتر:

تئاتر  عظیم ترین اختراع بشر است

محمد ترابی ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان طی یادداشتی روز جهانی تئاتر را به هنرمندان این حوزه تبریک گفت در بخشی از این پیام آمده است این یگانه هنریست که اگر روزی به مخاطره افتد داوطلبانه به پاسداشت آن برمی‌خوریم یزیم

به گزارش تئاتر اصفهان، یادداشت محمد ترابی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان بمناسبت روز جهانی تئاتر :

اینک در این یوم از طراوت گلهای بهاری چه میمون تقارن یافته است این روز با روز جهانی تئاتر.
این هنر یگانه، تنها ابزاریست برای اعتلای اندیشه های جمعی و ایمان داریم اگر روزی به مخاطره بیفتد داوطلبانه به پاسداری اش برمی خیزیم.
این جادوی صحنه است که پیکره بشر بد طینیت را در مینوردد و افقی میگشایدبه روی  گستره ای جاودان.
به اتفاق به دیدارش می‌رویم تا در عظمتش چاودانه گردیم حضورش را پاس و مبارک میداریم و بر خود میبالیم که با آن فصلی مشترک داریم.
باورمان این است مادامی که بشر نیاز به حیات داشته باشد و  میخواهد چگونه زیستن خود را به دیگران نشان دهد این تئاتر است که راه را هموار ساخته همواره میگوید زیبا زی و زیبا رقص چرا که خودش سرشار از زندگیست.
این هنر عزیز بی منت  و بی مزد تقدیم به شما.
باشد که مبارکتان باشد شکوفایی اندیشه را رسالت دارد   و آنجا که در سیاهی روزگار، امید، چشم در راه نشسته است تئاتر عشوه گری می کند و نور را ارزانی می دارد  و این دلیلی ست بر بایای بودن آن.
 اکنون، باهم ایستاده در صحنه به پیشواز عصری میرویم  مملو از، مهر. 
 به دیدارمان بیایید که حیاتمان بسته به حضور شما. 
آنچه پیش روی شماست خون را در رگ دارد. با دیدنش دوباره متولد شوید و این حیاتتان را بر پایه شناخت بنا سازید باشد که برای بالندگی آن  گامی بلند در راه شرکت دادن آن در زندگی روزمره بردارید. 
هیچ فرصتی را از دست ندهید شاید گرانبهاترین فرصتی باشد که در این روزگار عبس و شتاب زده می‌شود  با آن مشترک باشیم
شهادت میدهیم که تئاتر  عظیم ترین اختراع بشر است و در راه تغییر و اصلاح جوامع در میان جمعیتی بهت زده و عصیانگر حضور داشته  و باید زنده بماند
پس زنده بمان و زنده زی.
نظرات کاربران