در حال بارگذاری ...
در سالن مجموعه فرهنگی هنری استاد فرشچیان

دور سوم اجرای نمایش کمدی موزیکال سفر جادویی در اصفهان

نمایش «سفر جادویی» به نویسندگی و کارگردانی امیر شیخ جبلی که پیش از این در دونوبت اجرا رفته و با استقبال مخاطبین مواجه شده بود دور سوم اجراهای خود را از تاریخ ۲۳ دیماه لغایت ۷بهممن در مجموعه فرهنگی هنری استاد فرشچیان شروع کرده است.

به گزارش تئاتر اصفهان، نمایش  «سفر جادویی» به نویسندگی و کارگردانی امیر شیخ جبلی که پیش از این در دونوبت اجرا رفته و با استقبال مخاطبین مواجه شده بود دور سوم اجراهای خود را از تاریخ 23 دیماه لغایت 7بهممن در مجموعه فرهنگی هنری استاد فرشچیان شروع کرده است. 
این اثر نمایشی نوشته ی است  مشترک : از دکترحسن دولت آبادی و امیر شیخ جبلی که
  در مرکز مهارت آموزی و آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی سایه و  توسط گروه تئاتر نگار سبز زنده رود با همکاری دفتر تخصصی تئاتر /تالار هنر اصفهان وابسته به سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان  تولید گردیده است.  
 
شیخ جبلی در رابطه با این نمایش اظهار داشت شخصیت اصلی داستان این تئاتر دخترکی به نام دوروتی است که با همه چیز و همه کس اختلاف دارد و حال به همراه برادرش دیوید در مزرعه عمو هنری آمده  ،او حتی عروسک  برادرش دیوید و کلاغ های مزرعه را هم آزار می دهد.. او در فضایی جادویی بوسیله ی گردبادی  به آسمان و در سرزمین جادویی اختلاف پایین می‌آورد. آنجا همه چیز زیبا و غریب بوده و مردم سرزمین اختلاف از او می خواهند تا  سه جادوگر سرزمین آنها را شکست و آنها را از اختلاف نجات دهد. 
دوروتی سفر خود را آغاز و سرِ راهش به عروسک های خود و دیوید که حالا جان گرفته ولی  با هم دعوا و اختلاف دارندبر میخورد.
عروسک مترسکش که مغز او را جادوگری به نام مخ مخ گرفته، کلاغ های مزرعه که با مترسک سر جنگ دارند ، آدم آهنی‌ دیوید که جادوگری به نام دل دل او را سنگدل کرده و عروسک شیر خود راکه شجاعتش را جادوگری به نام چشم چشم گرفته بر می خورد. 
دوروتی با کمک آنها و مهربانی  موفق به شکست دو جادوگر میشود و در پایان جادوگر سوم‌...
متن این نمایش برداشتی آزاد از داستان «جادوگران شهر از» نوشتۀ ال .فرانک باوم است. 
سفر جادویی در فضایی خلاق مخاطب را با دنیای جدیدی از هیجان و تخیل در قاب صحنه همراه میکند.
 
خلاقیت در روایت قصه و تلفیق عناصر جذاب، فانتزی و کاربردی در تئاتر کودک به همراه اتفاق های متفاوت در تمامی عناصر تئاتر مثل طراحی صحنه، موسیقی، نور و… در تلاشند تا ارتباط مناسب تمامی گروه های سنی با این اثر نمایشی شاد، موزیکال و خاطره انگیز را افزایش دهند .
 
بنابر این گزارش و به نقل از روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان بازیگرانی که در این نمایش ایفای نقش می‌کنند عبارتند از :
 
محمد قبادی نژاد،امیرحسین حسن پور،دانیتا دباغ‌،پرستو نور بخش،علی غفرانی، پریسا طبیبیان،الما حمیدی،پریناز سیم بان،بهار فراست،نسیم موسوی ،پارسا سعیدی،دانیال فیروزی،نهال کاویانی،نوا اصلحی،عماد شفیعا،آوا بیگدلی 
 
دیگر عواملی که در تهیه و تولید این اثر همکاری دارند عبارتند از 
 
آهنگساز: پویا فرهنگ
   طراح صحنه :الهه جابرزاده انصاری
 صوت و افکت :مهرنوش شریف نامی
 عکس: فروغ جابرزاده انصاری
منشی صحنه
فروغ جابرزاده انصاری
نظرات کاربران