در حال بارگذاری ...
از سوی دبیر جشنواره تشریح شد

برنامه کارگاه‌های آموزشی جشنواره تئاتر مهر کاشان

برنامه کارگاه‌های آموزشی جشنواره تئاتر مهر کاشاناز سوی دبیر جشنواره تشریح شد.خیام وقار کاشانی گفت:ارتقای سطح دانش فعالان هنر نمایش از اهداف برگزاری کارگاه ها و نشست‌های تخصصی است.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان،خیام وقارکاشانی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های‌ تخصصی همزمان با اجرای این رویداد فرهنگی هنری خبر داد.
وقارکاشانی در رابطه با اجرای کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی گفت: ستاد برگزاری جشنواره با هدف ارتقای سطح دانش، آگاهی و مهارت فعالان هنر نمایش اقدام به برگزاری 8 کارگاه آموزشی و 3 نشست تخصصی با حضور اساتید برجسته کرده است.
وی از دورهمی اهالی تئاتر در قالب رقابتی با ابعاد ملی به عنوان دیگر اهداف تشکیل کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی نام برد و اجرای برنامه‌های آموزشی تخصصی با توجه به عنوان، موضوعات و سطح دانش اساتید را در پیش بودن جشنواره ای جامع و دارای دستاورهای مختلف بسیار حائز اهمیت دانست.
دبیر جشنواره در تشریح برنامه کارگاه‌های تخصصی جشنواره به میزبانی فرهنگ‌سرای مهر کاشان افزود: «عکاسی تئاتر» 19 و 20 آذر با تدریس مهدی آشنا، «کارگردانی تئاتر » با تدریس کیومرث مرادی 22 آذر، «بازیگری» با تدریس مجید صالحی 24 آذر، « طراحی صحنه در تئاتر» با تدریس سینا ییلاق بیگی25 آذر، « نمایشنامه نویسی» با تدریس ایوب آقاخانی26 آذر، «پرسوناژ- نمایش درمانی جامعه هدف» با تدریس حسین رحیمی 26 آذر،« معماری به مثابه کاراکتر» با تدریس حمید پورآذری 26 تا 28 آذر و کارگاه «بازیگری» با تدریس الهام پاوه‌نژاد 27 آذر،کارگاه تخصصی گریم تئاتر با تدریس ماریا حاجیها، عناوین و زمان 9 کارگاه تخصصی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان است.
وقار کاشانی از« سایکودرام» با حضور و سخنرانی سبا اصلیان،« تیاتر در عرصه های بین المللی» با حضور و سخنرانی هومن زندی زاده و نشست تخصصی«حقوق هنرهای نمایشی» با حضور و سخنرانی مهدی کوهیان به عنوان نشست‌های تخصصی جشنواره نام برد که به ترتیب در روزهای 23، 27 و 28 آذر ماه در فرهنگ‌سرای مهر تشکیل می شود.
وی خاطر نشان کرد: علاقمندان به شرکت در این نشست‌ها و همچنین کارگاه‌های  تخصصی می توانند با مراجعه به نشانی www.tiwall.com نسبت به ثبت‌نام در این برنامه‌های آموزشی اقدام کنند.
پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با شعار"شهر با مهر زیباتر می شود" با تلاش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۲۱ آذر ماه شروع و تا ۲9 همین ماه ادامه دارد.

 
نظرات کاربران