در حال بارگذاری ...
 • «خانه ای وجود داشت؟» در تالار هنر اصفهان به صحنه رفت

  نمایش «خانه ای وجود داشت؟» به نویسندگی مژده حق شناس با طراحی و کارگردانی مرضیه اشرفیان و مهدی فدایی از تاریخ ۲ الی ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۶ در تالار هنر اصفهان به روی صحنه می رود.

  به گزارش تئاتر اصفهان و به نقل از مهدی فدایی کارگردان نمایش «خانه ای وجود داشت؟» این نمایش از تاریخ 2 الی ۱۸ شهریور ماه 1396 در تالار هنر اصفهان به روی صحنه می رود. مهدی فدایی در رابطه با موضوع این نمایش می گوید: این اثر نگاهی به زندگی دو برادر دارد که هر دو در خانه پدری شان در انتظار نامه ای هستند و در نهایت گرفتن یک هدیه و رسیدن یک نامۀ بدون اسم اتفاقاتی را برای این دو رقم می زند.

   

  کارگردان این نمایش در رابطه با تأثیر این نمایش بر مخاطب افزود: خانه ای وجود داشت مخاطب را به فکر کردن در مورد موقعیت خودش در جهان دعوت می کند. ما فقط به منزله ی تولید کار عروسکی نخواستیم ازعروسک استفاده کنیم عروسک های کار ما در معنا و مفهوم کار تنیده شدند این که انگار ما عروسک هایی شدیم که توسط رسانه هدایت می شویم . در روزگاری که تازه سینما بوجود آمد و فیلم ساخته می شد کارگردان ها و سینما گران نگاه می کردند به زندگی آدمها و فیلم می ساختند ولی اکنون برعکس شده است مردم برای زندگی کردن به رسانه نگاه می کنند و سبک زندگی خود را انتخاب می کنند و قضیه برعکس شده انگار این مردم هستند که تحت تأثیر رسانه زندگی می کنند و همینطور اخبار جنگ، جنگی که به ویرانی زندگی کامل انسان های کره ی زمین منجر می شود. اثر خانه ای وجود داشت سعی می کند تلنگری بزند تا به این فکر کنیم که کجاییم ؟ این که چطور زندگی می کنیم وسبک زندگیمان چقدر بر اساس انتخاب خودمان است و چقدر این انتخاب بر اساس سلیقه ای هست که رسانه به ما می دهد و منهای آن دعوتمان می کند به فکر کردن راجع به این که جنگ میتواند بر سر چه موضوعی شروع بشود و چه پیامد هایی داشته باشد .


  مهدی فدایی تصریح کرد: این نمایش برای مخاطبین زیر ۱۲ سال توصیه نمی شود.

   

  حدیث اعراب، مریم خمسه، نگین صادقیان، فاطمه رئوفی، ملیکا خبوشانی، مژده حق شناس، فرزانه قریشی و فاطمه مسعودی نژاد از بازیگران این نمایش هستند.
  از دیگر عوامل اجرایی این نمایش سعید رضوانی: ساخت دکور، مرضیه اشرفیان: طراح صحنه،  نیلوفر حجازی: طراح آکساسوار، فاطمه رئوفی کاری: ساخت عروسک می باشند .

   

  مهدی فدایی در ادامه می گوید: هم اکنون نمایش ما با حمایت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و همچنین کانون تئاتر کودک و نوجوان تالار هنر اصفهان به روی صحنه می رود اما ای کاش میشد چاره ای اندیشید که سالن های مجزایی برای تئاتر کودک و همچنین تئاتر عروسکی برپا کرد در حال حاضر تماشاگر کودک و نوجوان برای دیدن یک نمایش نمیداند و نمیتواند یک پایگاه ثابت داشته باشد و این یعنی فاصله . در هفته های گذشته فرهنگسرای کوثر این موضوع را به جد در دستور کار خود قرار داده که باعث خرسندی است اما فاصله زیاد آن از مرکز شهر و موارد دیگر این نگرانی را همچنان پایدار می کند .

   

  علاقمندان برای دیدن «خانه ای وجود داشت؟» می توانند از ۲ تا ۱۸ شهریور ماه به جز روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ شهریور هر شب رأس ساعت ۱۹ به سالن کوچک تالار هنر اصفهان مراجعه کنند.
   
  مطالب مرتبط

  با اعلام دبیر خانه جشنواره ملی رضوی

«رویای کفش» از اصفهان به جشنواره ملی رضوی می‌رود
  با اعلام دبیر خانه جشنواره ملی رضوی

  «رویای کفش» از اصفهان به جشنواره ملی رضوی می‌رود

  بعد ار برسی نهایی آثار متقاضی شرکت در جشنواره ملی رضوی،هیئت داوران اسامی نمایش های راه یافته را اعلام کرد،که در میان آثار پذیرفته شده دو نمایش از اصفهان به کارگردانی مهدی فدایی و مرضیه اشرفیان به چشم میخورد

  |

  خیمه شب بازی «عروسی مبارک»  در اصفهان اجرا می‌شود

  خیمه شب بازی «عروسی مبارک»  در اصفهان اجرا می‌شود

  نمایش خیمه شب بازی «عروسی مبارک»  بر اساس طرحی از حسن لوییان و به کارگردانی مرضیه اشرفیان از 13 تا 18 شهریور ماه 1395 در ساعت 18:00 مقابل هتل عباسی، محوطه باز مجموعه فرهنگی آمادگاه اجرا می‌شود.

  |

  نظرات کاربران