در حال بارگذاری ...
رئیس انجمن نمایش اصفهان اعلام کرد:

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان اصفهان در شهریورماه ۱۳۹۶ برگزار می شود

با توجه به نامگذاری سال۱۳۹۶ با عنوان (( اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال )) و به منظور ارتقاء سطح کیفی آثارمبتنی بر اجرای عمومی و گزینش آثار برجسته ، بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی برگزار خواهد شد.

به گزارش تئاتر اصفهان و به نقل از امیرهوشنگ جمشیدیان رئیس انجمن نمایش اصفهان با توجه به نامگذاری سال۱۳۹۶ با عنوان اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال
و به منظور ارتقاء سطح کیفی آثارمبتنی بر اجرای عمومی و گزینش آثار برجسته ، بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی برگزار خواهد شد .
 
امیر هوشنگ جمشیدیان افزود شرایط شرکت در جشنواره در ۱۰ بند آماده و لازم الاجرا است: 
۱- آن دسته از گروه هایی که از مهر ماه ۱۳۹۵تا ۲۰مرداد ماه ۱۳۹۶اجرای عمومی نمایش های خود را به پایان رسانده باشند (حداقل پنج اجرا، با تایید اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان و نهایتا اداره کل استان ) می توانند متقاضی حضور در جشنواره باشند .
۲- متقاضیان لازم است .۱-فرم تقاضانامه .۲-تاییدیه اجرای عمومی .۳-فیلم اجرای عمومی بصورت ِِ .۴ DVDفرم شماره ۱را تکمیتل و حداکثر تا ۲۰مرداد ماه ۹۶به دبیرخانه جشنواره استان ، ویابه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ارسال نمایند .
۳- جشنواره به صورت رقابتی برگزار می گردد و صرفا اختصاص به آثار ایرانی و اقتباسی (آداپته ایرانی شده با ذکر مشخصات صاحب اثر ) دارد. لازم به ذکر است ،آثار نمایشی خارجی در جشنواره پذیرفته نمی گردد.
۴- در جشنواره صرفاً آثار صحنه ای شرکت و مورد داوری قرار خواهند گرفت. متون نمایشی ایرانی که محتوای داستانی آنها از موضوعات بومی،تاریخی،ادبی و در راستای موضوع سال باشد ، در اولویت قرار خواهند گرفت .
۵-ارائه مجوز کتبی نویسنده برای اجرای عمومی و شرکت در جشنواره به هنگام ارائه تقاضانامه، الزامی است. ( مسئولیت پذیرش آثار بدون مجوز به عهده ادارات فرهنگ وارشاد اسلامی و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش شهرستان می باشد).
۶-انتخاب آثار در مرحله استانی به دو شیوه -۱اجرای زنده -۲بازبینی فیلم ، بر اساس اطلاعات مندرج در فرم تقاضتانامه صورت می پذیرد .
۷-با توجه به این نکته که انتخاب آثار برگزیده استان نیز ، توسط دبیرخانه سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر بصورت بازبینی فیلم  انجام می شود به متقاضیان تاکید می شود نسبت به ضبط صدا ی واضح و با کیفیت ثبت تصویر ی اثر ، دقت بالایی داشته باشند . تا درمراحل انتخاب آثار استانی و بعد از مرحله استانی دچار مشکل نشوند .
۸- متن نمایش های برگزیده استان می بایست در موعد مقرر ،بصورت لوح فشرده در محیط word به همراه (مشخصات کامل نویسنده و شماره تماس) به دبیرخانه جشنواره فجر ارسال گردد .
۹- چنانچه در هر مرحله از انتخاب آثار ، مغایرتی با بندهای فوق اثبات گردد.گروه نمایشی از حضور در جشنواره منع خواهد شد.
۱۰- از آنجا که شرایط و امکانات سالن های اجرایی غیر پلاتویی می باشد. فراهم نمودن امکانات اجرایی در حد توان دبیرخانه انجام خواهند شد.
 
جمشیدیان در آخر اعلام کرد پرداخت کمک هزینه به گروه های راه یافته به جشنواره تئاتر استانی از امتیازات این جشنواره بوده و گروه های نمایشی تا ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۶ فرصت دارند تا تقاضانامه های خود را به دفتر جشنواره ارائه دهند . 
وی افزود از ۲۸ مرداد ماه لغایت ۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ بازبینی آثار در دستور کار قرار گرفته و با یاری خداوند متعال از ۱۳لغایت ۱۷شهریور ماه ۱۳۹۶ بیست و نهمین جشنواره تئا تراستان اصفهان برگزار می گردد . 

جمشیدیان ضمن آرزوی موفقیت برای گروه های نمایشی استان اصفهان اعلام کرد گروه های نمایشی می توانند تقاضانامه های خود را به نشانی اصفهان – خیابان آبشار دوم بعد از پل غدیر – اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی – امور هنرهای نمایشی ارائه نمایند .
نظرات کاربران