در حال بارگذاری ...
 • خیمه شب بازی «عروسی مبارک»  در اصفهان اجرا می‌شود

  نمایش خیمه شب بازی «عروسی مبارک»  بر اساس طرحی از حسن لوییان و به کارگردانی مرضیه اشرفیان از ۱۳ تا ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۵ در ساعت ۱۸:۰۰ مقابل هتل عباسی، محوطه باز مجموعه فرهنگی آمادگاه اجرا می‌شود.

  بهگزارش تئاتر اصفهان و به نقل از مرضیه اشرفیان کارگردان نمایش خیمه شب بازی عروسی مبارک ، این نمایش به صورت محیطی در محوطهی باز مجموعه فرهنگی آمادگاه اجرا می‌گردد .
  مرضیه اشرفیان در رابطه با موضوع این نمایش می‌گوید : خیمه شب بازی «عروسی مبارک»  روایت نقادانه  و طنز اجتماعی است که بر اساس اصول کهن نمایش خیمه شب بازی در اصفهان طراحی شده که به عروسک پشت پرده نیز معروف است و شاخصه اصلی آن استفاده از عروسک‌های دستکشی است .
  ماجرای نمایش از این قرار است که مبارک برای ازدواج با مشکلات فراوانی روبرو می شود و به جنگ دیو می‌رود .
   کارگردان این نمایش افزود : این نمایش  به مناسبت هفته گردش گری محله علی قلی آقا به سفارش سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان  تولید شد و بالغ بر ۵۰ اجرا در این مکان داشته است . همچنین منتخب جشنواره آیینی سنتی نیز بوده و در طول برگزار یاین جشنواره چندین اجرا در شهر کاشان و محوطه باز تالار وحدت تهران داشته است.
   نور الدین سادات به عنوان بازیگر، نگار معین و هانیه عیدی پور، مینا محترم، به عنوان عروسک گردانان، غلامرضا واهب و مهدی اشرفیان، گروه موسیقی، مهدی شفیعی به عنوان طراح و سازنده عروسک ، شفق کاظمی، به عنوان طراح لباس، مهدی فدایی به عنوان سرپرست گروه و مدیر پروژه محمد رضا رهبری ازجمله عوامل این گروه نمایشی هستند.
   مرضیه اشرفیان کارگردان نمایش خیمه شب بازی «عروسی مبارک»، دارای مدرک کارشناسی ارشد تئاتر عروسکی دانشگاه تهران ، کارگردانی نمایش‌هایی چون:  «لباسی برای میهمانی» ، «ماجرای دو آدمک» ، «رویای کفش» ، بازی در نمایش‌های : «رنگ رنگ نقاشی» ، « قصه باغ زالزالک» ، «طنین آبی در کاشیهای اصفهان» و همچنین داوری و کارگردانی نمایش‌های بسیاری در بخش دانش آموزی را در کارنامه خود دارد. 
   نمایش خیمه شب بازی «عروسی مبارک»  از ۱۳ تا ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۵ در ساعت ۱۸:۰۰ مقابل هتل عباسی، محوطه باز مجموعه فرهنگی آمادگاه اجرا می‌شود.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران