در حال بارگذاری ...
 • « دختر یانکی » به سالن اصلی تالار  استاد فرشچیان می‌آید

  نمایش «دختر یانکی» نوشته نیل سایمون و به کارگردانی معین الدین عشاقی از ۲۸ تیرماه ۱۳۹۵ لغایت ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ در سالن اصلی تالار فرشچیان اصفهان به روی صحنه می رود

  به گزارش تئاتر اصفهان به نقل از انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان معین الدین عشاقی، نمایش «دختر یانکی» نوشته نیل سایمون کمدی نویس مطرح امریکایی است. این نمایشنامه درباره جامعه رو به زوال آمریکایی و تقابل نوکیسه‌گان تازه به دوران رسیده که فقط ادای میهن پرستی دارند با جامعه نوظهور روشنفکر جوان است. جامعه ای که در پی افشای حقیقت است ولی برای این کار امکانات لازم را ندارد. جامعه‌ای که حتی برای تامین نیازهای اولیه خویش آنقدر لکنت دارد که خود را در منجلاب حماقت و اداهای کودکانه غرق می‌کند. در این نمایشنامه، اندی و نورمن به کمک همدیگر یک مجله منتقد را در خانه مشترکشان می‌گردانند، ورود یک دختر زیبا به همسایگی‌شان، و علاقه شدید نورمن به وی و ابراز احمقانه آن، باعث بروز اتفاقات کمیک و جالبی می‌شود. موقعیت‌های کمیک این نمایشنامه به شکلی ساده ولی در عین حال زیرکانه ای با تسلسل کلمات و عبارات طنازانه نیل سایمون شکلی بدیع و خلاقه یافته واثر را از ساختاری منسجم بهره مند میکند.

  حامد احمد جو، فرید الدین سلیمانی و مونا بدیع صنایع بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش میپردازند .

   این نمایش از 28 تیرماه 1395 لغایت 12 مرداد 1395 در ساعت 20:30 در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان اصفهان روی صحنه می‌رود.
  مطالب مرتبط

  «بدخوابی» در سالن سوره اصفهان به صحنه رفت

  «بدخوابی» در سالن سوره اصفهان به صحنه رفت

  نمایش« بد خوابی» نوشته هومن حیدری و علی دل پیشه و کارگردانی هومن حیدری به همت گروه هنری خورشید و خانه تئاتر حوزه هنری اصفهان در سالن سوره اصفهان روی صحنه رفت .

  |

  زنگ آغاز فصل نوین نمایش عروسکی در تالار هنر به صدا در می آید

  زنگ آغاز فصل نوین نمایش عروسکی در تالار هنر به صدا در می آید

  معاون فرهنگی، تفریحی شهرداری اصفهان گفت: رسالت افزونتری برای تالار هنر در قالب دفتر تخصصی هنرهای نمایشی در نظر گرفته شد که می‌تواند مایه مسرت برای اهالی تئاتر باشد و این دفتر ناظر به سیاست‌گذاری و هدایت و برنامه‌ریزی حوزه نمایشی در استان خواهد بود.

  |

  آثار نمایشنامه نویسان اصفهانی به چاپ می‌رسد

  آثار نمایشنامه نویسان اصفهانی به چاپ می‌رسد

  امیر هوشنگ جمشیدیان از چاپ آثار نمایشنامه نویسان اصفهانی خبر داد و اعلام کرد نویسندگان این شهر برای شکل گیری اولین جلد از این رویداد فرهنگی، تا پایان تیرماه سال جاری می توانند آثار خود را به دفتر انجمن نمایش استان تحویل بدهند. 

  |

  نظرات کاربران