در حال بارگذاری ...
 • «شرلوک هولمز» در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان به صحنه رفت

  نمایش «شرلوک هولمز» به نویسندگی استیون دیتز و کارگردانی بهزاد سیفی کاری از گروه تئاتر نقش جهان دوم دی ماه در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش تئاتر اصفهان، از آنجا که بهزاد سیفی، دراماتورژ و کارگردان "شرلوک هولمز"، خود مترجم نمایشنامۀ "آخرین بازی" اثر استیو دیتز بوده، نمایشی که قرار است از دوم دی ماه در هنرستان هنرهای زیبا به روی صحنه برود تاکنون در ایران اجرا نشده و متن بدیعی دارد.

   

  بهزاد سیفی در رابطه با این اثر می گوید: اثر استیون دیتز، یک داستان اقتباسی است که در سال ۲۰۰۷ موفق به دریافت جایزۀ ادبی بهترین نمایشنامۀ معمایی جنایی ادگار آلن پو شده و در نمایشنامه ای که بهزاد سیفی آن را با نام "شرلوک هولمز" ترجمه کرده، با آخرین ماجرایی که برای شرلوک پیش آمده روبرو خواهیم شد.

   

  در این نمایش، دکتر واتسون، دوست و همکار شرلوک هولمز راوی داستان است و تماشاگران شاهد مقابلۀ شرلوک با پرفسور موریارتی، دشمن قدیمی او خواهند بود. تلفیق این داستان با ماجرای ورود آیرن آدلر، به عنوان تنها زنی که شرلوک هولمز او را دوست دارد، لحظات جذابی را رقم می زند.

   

  سیفی در رابطه با پیامی که این نمایش به تماشاگر خود القا می کند افزود: تقابل بین خیر و شر از دیرباز در داستان ها و نمایشنامه ها وجود داشته است. در این نمایش هم پیروزی خیر و عدالتخواهی را بر شر و کینخواهی ملاحظه می کنیم. ضمن اینکه نمایشنامه دارای تنوع بسیار است، از گره های معمایی و تعلیق گرفته، تا لحظات عاشقانه و حتی کمیک.


  کارگردان این نمایش تصریح کرد: در این نمایش بازیگرانی چون بهزاد سیفی، سام کوراوند، امیرحسین خامسی پور، رضا باغبان، رضا معینی کیا، محمد جعفری و مونا بدیع صنایع ایفای نقش می کنند.

   

  علاقمندان برای دیدن "شرلوک هولمز" می توانند با تهیۀ بلیت از سایت پارتاک تیکت و سرور کنسرت، از ۲  تا ۱۶ دی ماه ۹۶، هر شب رأس ساعت ۱۸:۰۰ به آمفی تئاتر هنرستان هنرهای زیبا واقع در خیابان مطهری مراجعه کنند.
  نظرات کاربران