در حال بارگذاری ...
 • اجرای نمایش «دنیای بدون ارتودنسی»/نمایشی بر اساس مکتب تئاتر کمدی اصفهان

  نمایش «دنیای بدون ارتودنسی» به نویسندگی و کارگردانی رادمهر کشانی از ۱ آذر ماه تا ۱ دیماه ۱۳۹۶ در هنرستان هنرهای زیبا به روی صحنه می رود.

   به گزارش تئاتر اصفهان و به نقل از رادمهر کشانی کارگردان نمایش «دنیای بدون ارتودنسی» این نمایش بر اساس مکتب تئاتر کمدی اصفهان نوشته شده است و از ۱ آذر ماه  تا ۱ دیماه ۱۳۹۶ در هنرستان هنرهای زیبا به روی صحنه می رود.
   
  رادمهر کشانی افزود: صحبت هایی در مورد رد این مکتب توسط افراد خاصی صورت می گرفت و آن ها معتقد بودند که تنها امتیاز مکتب اصفهان، لهجۀ اصفهانی شخصیت اصلی است اما تئوریزه کردن این مکتب نشان داد که فاکتورهایی بیش از لهجه دارد. مولفه هایی که در بازیگری و کارگردانی و نمایشنامه نویسی، این مکتب را از دیگر کمدی های شناخته شدۀ دنیا متمایز می کند.
   
  وی تصریح کرد: بر همین اساس است که شخصیت اصلی نمایش «دنیای بدون ارتودنسی» با لهجۀ آبادانی است و در عین حال از ویژگی های مکتب اصفهان نیز بهره می برد.
   
  کشانی در رابطه با داستان این نمایش می گوید: داستان نمایش در کنار یک دکۀ فلافلی اتفاق می افتد که شخصیت های مختلفی به آن جا می آیند. در واقع «دنیای بدون ارتودنسی» روایت گر ناهنجاری های اجتماعی در تمامی اقشار جامعه با زبان طنز است.
   
  وی در پایان اظهار داشت: این نمایش به دور از هجویات و حرکات سخیف، مخاطب را با مفهوم و طنز موقعیت و شخصیت و کمدی رفتار در قالب مکتب کمدی اصفهان، می خنداند و تفاوت آن با سایر کمدی های اجرا شده در این است که مخاطب بعد از پایان نمایش علاوه بر خندیدن به تفکر و آگاهی نیز رسیده است.
   
  گفتنی است، عوامل این نمایش عبارتند از: نویسنده و کارگردان:رادمهر کشانی، بازیگران: رادمهرکشانی، بهاره مهدوی، حمید شیروانی، منیرسادات حسینی، پارسا دستیار، جویا پورمشکور، نیلوفر عرفانی و عطیه فشانی، مدیرصحنه:مسیح فقیهی نیا و مسئول موسیقی:گلین جهانگیری.
   
  علاقمندان برای دیدن این نمایش می توانند با تهیۀ بلیت از سایت نوای مهر، ااز ۱ آذر ماه  تا ۱ دیماه ۱۳۹۶ هر شب رأس ساعت ۱۸:۰۰ به هنرستان هنرهای زیبای پسران واقع در حد فاصل میدان انقلاب و پل آذر مراجعه کنند. 
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران